3D printer formikaryum.

Zogolder

Yumurta
Üye
Selamlar, bir formikaryum yapmayı düşünüyorum fakat filamentlerin karıncalar için zararlı olup olmadığını bilemiyorum, kimisi zararlı diyor kimisi sadece Pla kullanabilirsin diyor, bilen varsa yapmış olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

kalaycc

Yumurta
Üye
Pla kullana bilirsin. Doğada çözünür ve doğaldır. Yanlış hatırlamıyor isem. Tuğkan abi pla kullanıyordu. Petg ye geçeceğini söylüyordu.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Selamlar, bir formikaryum yapmayı düşünüyorum fakat filamentlerin karıncalar için zararlı olup olmadığını bilemiyorum, kimisi zararlı diyor kimisi sadece Pla kullanabilirsin diyor, bilen varsa yapmış olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Tuğkan abi @kalaycc'nin dediği gibi PLA'dan PETG'ye geçtiğini söylemiş burada da. İkisi de tavsiye edilebilir.

Elraen

Aile
Yönetici
Yönetici
Ekip
Vali
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Üye
Çok taze bir karar aslında bu. Uzun süre uzak kaldığım için yeni yeni araştırıyorum. Bir çok karınca hobici PETG'ye geçmiş. PLA'nın neme karşı dirençsizliği bir takım salınımlara sebep olmuş veya olabilirmiş. Ama PETG taş gibi cidden. PLA olmaz değil ama PETG öneriliyor deniyor.

Zogolder

Yumurta
Üye
Teşekkürler abi, bu Pla'nın nem geçirme seviyesini ve dayanıklılığını araştırıp deneyeceğim sonuçları ek halinde koyacağım. İyi çalışmalar :d