Ytong Formikaryumu Nemlendirme

BeyDiesT

Yumurta
Üye
Messor kolonim için ytongdan bir formikaryum yaptım. Nemlendirmesini kaç günde, ne kadar yapmamı önerirsiniz.

Adsız.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gökdennz

Larva
Üye
Messor kolonim için ytongdan bir formikaryum yaptım. Nemlendirmesini kaç günde, ne kadar yapmamı önerirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 33219
Messorlar nemi çok sevmeyen bir tür nemlendirme olmadan oda sıcaklığında ortam nemimde bile bakabilirsin. kendi kararınca kuruduğunu hissettiğin zaman nemlendirme yapabilirsin aşırı titremen gereken bir konu değil fazla nemlendirme yapmadığın sürece.

Enesersoy45

Pupa
Üye
MESSORLAR NEMİ ÇOK SEVER
Ayrıca neden son günlerde bir iki kişi en eski konulara gidip de zaten yazılmış mesajlar falan atmaya başladı?
Ertuğrul da aynını yapıyor şuan. Ciddi bir niyetle mi yapıyorsunuz sırf forumun düzenini bozmak için bilmiyorum fakat durun!
2 ay önce cevaplanıp bitmiş konuya ne yazıyorsanız yazın önemsizdir. Sadece boşu boşuna konuların aşağıya gitmesine neden olursunuz. Anlatacak kadar önemli bir bilgiye sahipseniz bir konu açın, soracak kadar önemli bir soruya sahipseniz de bir konu açın.
Lakayıt bir tepki istemiyorum, durun!

EminBS

Yumurta
Üye
Ayrıca neden son günlerde bir iki kişi en eski konulara gidip de zaten yazılmış mesajlar falan atmaya başladı?
Ertuğrul da aynını yapıyor şuan. Ciddi bir niyetle mi yapıyorsunuz sırf forumun düzenini bozmak için bilmiyorum fakat durun!
2 ay önce cevaplanıp bitmiş konuya ne yazıyorsanız yazın önemsizdir. Sadece boşu boşuna konuların aşağıya gitmesine neden olursunuz. Anlatacak kadar önemli bir bilgiye sahipseniz bir konu açın, soracak kadar önemli bir soruya sahipseniz de bir konu açın.
Lakayıt bir tepki istemiyorum, durun!
Hocam arkadaş baya dalga geçiyor.

Enesersoy45

Pupa
Üye
Yani ytonga nem havuzu yapmadan da bakılır değil mi?
Bakılmaz, sevmezler dedik ama nem sağlayacak bir kaynak olmazsa da olmaz. Sadece suyu daha az koymanız gerek. İsterseniz formikaryumun bir kısmını daha derin yapıp içinde o yükeskliğe erişecek kadar su olan bir kaba koyabilirsiniz. İş görür.