Karıncam yumurtlamadı

Umut0

Yumurta
Üye
Merhabalar geçenlerde bi messor kraliçe temin ettim alalı neredeyse 1 ayı geçti fakat karıncam yumurtlamıyor. Ortamı nemli sessiz sakin ve soğuk olmayan biryerde ve hala yaşıyor daha önce besleme de yapmadım o yüzden bi sebep yok gibi ne yapmalıyım?

exxper

Yumurta
Üye
20 derece civarında rahatsızda edilmiyo ve yinede yumurtlamıyorsa şekerli su tohum koy olmuyosa yapıcak bişey yok

Mustafay

Larva
Üye
Hocam döllenmemiştir parazittir. Parazit olunca başka bir koloniye ihtiyaç duyuyor başka bir koloniye sokmayı deneyin.

Adam

Yumurta
Üye
parazit ne demek? banada bi tür sorgulamada parazitik lasius demişlerdi
Parazitin farklı türleri var ama genel tabir kraliçe yumurtalarını besleyemez ve başka kolonideki işçileri kendine köle eder ve böyle gelişir başka kolonideki pupaları çaladabilirler dediğim gibi çok farklılık gösterebiliyorlar benim bildiğim bu, bu konuda fazla bilgi yok bildiğim kadarıyla çok kişi tercih etmediği için olsa gerek

enes41

Yumurta
Üye
Merhabalar geçenlerde bi messor kraliçe temin ettim alalı neredeyse 1 ayı geçti fakat karıncam yumurtlamıyor. Ortamı nemli sessiz sakin ve soğuk olmayan biryerde ve hala yaşıyor daha önce besleme de yapmadım o yüzden bi sebep yok gibi ne yapmalıyım?
Merhabalar benimde öyle bir kraliçe karınca buldum sonbahar sonlarında yumurtlamiyordu dediğiniz gibi sonra kış uykusuna yatırdım kış uykusundan sonra yumurtladi. Belki kış uykusuna ihtiyaç olabilir bu benim deneyimim bilimsel açıdan aşırı derecede araştırma yapmadım yanlışım varsa düzeltin lütfen